Prix national Photographie Ouverte


Datum
: 9 december 2017 t/m 22 april 2018
Locatie
: Charleroi (Mont-sur-Marchienne) BE
kop van neushoorn
foto: © Céline Bataille

Voor deze 17de editie van de Prix national Photographie Ouverte was er een overweldigende deelname ! Niet minder dan 269 inzendingen dongen naar de gunst van een jury die een echte marathondag beleefd heeft.
Zoals bij de vorige edities werden de fotografen volledig vrij gelaten bij de keuze van het behandelde thema in hun werk. Wanneer voor sommigen die afwezigheid van bakens destabiliserend kan blijken, laat zij voor de meesten toe elk van hen de gevoeligheid en de motivaties de vrije loop te laten. Tijdens de jurering mondt dit uit in de confrontatie van authentieke fotografische demarches geïnspireerd door een waarachtige blik, eerder dan door het vergelijken van de behandeling van een opgelegd thema.
En het zijn wel degelijk fotografische demarches die door de jury gebruikt worden om het onderscheid te maken, demarches die versterkt worden door de kwaliteit van de voorgestelde beeldenselectie.

Uit 269 anonieme dossiers heeft de jury van de 17e Prix national Photographie Ouverte de achttien laureaten geselecteerd die zullen deelnemen aan de tentoonstelling in het Museum:
Céline Bataille, Teo Becher, Joëlle Bosmans, Quentin Bruno, Paul Bulteel, Christophe Collas, Paul D’Haese, Laurent Gelise, Brigitte Grignet, Pierre Moreau, Frédéric Pauwels, Johan Poezevara, Brenda Lou Schaub, Herman van den Boom, Antoine Vanoverschelde, Pierre Van Steene, Simon Vansteenwinckel, Annabel Werbrouck.

Aan zes van hen zal een prijs toegekend worden. Deze zal bekend gemaakt en overhandigd worden tijdens de vernissage op 9 december 2017:

Op het einde van de tentoonstelling zullen de stemmen van de bezoekers de Publieksprijs toekennen (fotografieboeken), aangeboden door de Editions Yellow Now.

jongetje kijkt door achterraam van zwarte auto
foto: © Simon Vansteenwinckel

Een boek dat de tentoonstelling zal vergezellen toont de foto’s van de achttien laureaten evenals de werken van dertien andere geselecteerde deelnemers:
Hendrik Braet, Juliette De Salle, Hanane Housni, Lucas Leffler, Simon Lenskens, Jasper Léonard, Matthieu Litt, Anne Marquet, Lina Manousogiannaki, Vincent Mourlon Beernaert, Thierry Verbrugghe, Miranda Schmitz, Dorothée Wycart.

Exposanten

Annabel Werbrouck www.annabelwerbrouck.be
Antoine Vanoverschelde www.antoinevanoverschelde.com
Brenda Lou Schaub www.brendalouschaub.com
Brigitte Grignet www.brigittegrignet.com
Céline Bataille www.celinebataille.com
Christophe Collas www.christophecollas.be
Frédéric Pauwels www.fredericpauwels.be
Joëlle Bosmans www.joelle-bosmans.e-monsite.com
Johan Poezevara http://johanpoezevara.com
Laurent Gélise www.laurentgelise.com
Paul Bulteel www.paulbulteel.eu
Paul D´Haese www.pauldhaese.be
Pierre Moreau WWW.PIERREMOREAU.BE
Pierre Van Steene www.prestart.be/pp
Quentin Bruno quentinbruno.com
Simon Vansteenwinckel www.simonvansteenwinckel.com
Téo Becher www.teobecher.be
Herman Van Den Boom

huis van opzij: voorgevel tot nok van dak geheel recht, schuine daken
foto: © Herman Van Den Boom

Locatie

N
Musée de la Photographie
di – zo 10.00-18.00 uur
Gesloten: 25 dec. en 1 jan.
E
GPS: place des Essarts
A
Avenue Paul Pastur 11
P
6032 Charleroi (Mont-sur-Marchienne)
L
België
+32-71 435 810
contact Musée de la Photographie
www.museephoto.be
www.facebook.com/museephotocharleroi
plus.google.com/106914585820722824101
www.youtube.com/channel/UCYxJM1HKHe9e9rtsiLBmYcw
fr.pinterest.com/museephoto
Google Maps

Advertentie

Het nieuwe richtprijzenboekje 2018 is uit!

Het richtprijzenboekje dient behalve voor prijsindicatie ook als richtlijn in gerechtelijke procedures bij toewijzing van honoraria en schadevergoedingen bij geschillen. De richtprijzen zijn gebaseerd op onderzoek naar het prijspeil voor publicatie en productie. Bij de prijsberekening worden behalve resultaten van binnenlands onderzoek ook de prijzen van (EU) beheersmaatschappijen zoals het Belgische Sofam meegenomen. Omdat een prijs afhankelijk is van de ervaring, uitrusting en specialisatie van de fotograaf moeten deze prijzen als een gemiddelde worden beschouwd voor hetgeen door afnemers voor fotografie moet worden betaald. Verder bevat dit herziene werkje een link naar de Algemene Voorwaarden Dupho, informatie over licenties, ISO-normen, IPTC metadata en aanlevering van digitale beeldbestanden. Niet alleen voor de fotograaf van nut, maar ook voor de beeldinkoper.

Klik hier voor meer informatie of om het boekje te bestellen.

view counter